Glina dla zdrowia i urody

Argilloterapia

Glina - najstarszy antyseptyk znany ludzkości. Dar ziemi, z którego najpierw korzystały zwierzęta zaś człowiek zafascynowany ich tarzaniem się w glinianym błocie, zaczął naśladować ten specyficzny sposób samouzdrawiania. Uzdatnianie wody w krajach dalekiego wschodu, gliną właśnie jest znane od tysiącleci. Jeszcze dzisiaj świadomi podróżnicy korzystają z tego starego jak świat sposobu dezynfekcji napojów z niepewnych źródeł. Gliny są skutecznym, naturalnym środkiem leczniczym powstałym na skutek procesów geologicznych i biologicznych, jakie miały miejsce setki milionów lat temu. Wiadomo, że posiadają szczególne biopole -ujemny ładunek energetyczny dzięki czemu przyciągają wszelkie zanieczyszczenia . Zawierają dużą ilość soli mineralnych oraz mikroelementów ( zwłaszcza krzem, żelazo, magnez, potas ). Mają właściwości odmładzające, wspomagające leczenie oraz bardzo szerokie zastosowanie zewnętrzne i wewnętrzne.
Zabiegi z wykorzystaniem gliny to jedna z najstarszych metod leczenia organizmu. W dzisiejszych czasach wykorzystywana jest w sanatoriach, gabinetach kosmetycznych i w domowym zaciszu do przygotowywania maseczek, kąpieli i kompresów.
Glinki kosmetyczne w proszku zawierają ogromną ilość substancji nieorganicznych, minerałów i mikroelementów. W naszym sklepie dostępna jest glinka zielona i czerwona.
Każda z nich ma wiele dobroczynnych właściwości i dostosowana jest do wybranego typu cery.
Zielona dla tłustej i mieszanej. Czerwoną stosuje się do cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień.
Częstotliwość stosowania glinek kosmetycznych zależna jest od stanu skóry.
Suche strefy powinny zostać pominięte podczas nakładania maseczki.
Przy pierwszych aplikacjach towarzyszyć może miejscowe i chwilowe zaczerwienienie skóry - jest to naturalne i oznacza, że maseczka działa. Efekt znika po nałożeniu kremu odżywczego lub nawilżającego.
Warto pamiętać, iż glinki to nie tylko maseczki kosmetyczne, doskonale sprawdzają się jak roztwory do przemywania twarzy oraz wykonywania delikatnych peelingów i masaży.
Maseczka od razu po nałożeniu, jeszcze w mokrej postaci rozpulchnia skórę, wyciąga zanieczyszczenia a wysychając ściąga pory, oczyszcza skórę.
W zależności od koloru glinki oprócz maseczek kosmetycznych możemy stosować je również do kąpieli w wannie, kąpieli rąk i nóg, jako maseczki do włosów oraz kompresy na wybrane części ciała.

Glina dla zdrowia i urody